Rutetider

NYHET! MB HØLLEN En unik mulighet for en dagstur med kulturelle innslag; bade- og turmuligheter, besøke Verftet, og Bredalsholmen. Tirsdag, torsdag, lørdag og søndag 25.juni til 07.august. 

MS BRAGDØYA/ Badebåten vår populære sommerrute kjører 25.juni - 07. august. 

BRAGDØYABÅTEN går hele året mandag- fredag i rute mellom Lumber og Bragdøya. Ikke fri- og helligdager.

Bragdøyabåten / rutebåten

Mandag - fredag hele året fra Lumber (med unntak av fri- og helligdager)

Det er ikke forhåndsbestilling av billetter på rutebåten. Betaling med vipps før avgang, eller ombord i båten.
I sommersesongen går det også båt på søndager. Se egen søndagsrute. NB. Ingen avganger på lørdager.
Båten er sertifisert for 24 passasjerer.

Større grupper oppfordres til å ta kontakt på forhånd. Ekstraturer utenom ruteplanen kan avtales.

Tur/retur Lumber:
Voksen kr 100,-
Barn kr 50,-
Barn under 4 år gratis
Medlemmer gratis
Ekstraturer / grupper: kontakt saltebua@bragdoya.no

Fra Lumber Fra Bragdøya
07.45 08.40
08.45 10.45
11.00 14.30
14.45 15.25

Søndagsrute 2022

f.o.m. 1.mai t.o.m. 11.september:

Fra Lumber Fra Bragdøya
10.00 10.45
11.00 11.45
12.00 15.00
15.15 16.00

MS Bragdøya

Gjennom hele sommeren kjører MS Bragdøya, populært kalt Badebåten, daglige turer i Kristiansands skjærgård.
Vi har to daglige rundturer - Opplev skjærgården - med avgang fra Kai 6 i byen kl. 11.00 og kl. 14.00.
Underveis anløper den øyer med fine badeplasser, turstier, kafeer og overnattingsmuligheter.
Rundtur
Voksen kr 290,-
Barn kr 100,-

MS Bragdøya går i rute hver dag f.o.m. 25. juni t.o.m. 7. august 2022

10:00 Avgang Lumber   
10:05 Ankomst Bragdøya
10:15 Avgang Bragdøya
10:30 Ankomst Kai 6 KRS
11:00 Avgang Kai 6 KRS Start rundtur (11-13:45)
11:15 Ankomst Bragdøya
11:20 Avgang Bragdøya
12:05 Randøya Stopper ved signal/vink til kapteinen
12:10 Stokken Stopper ved signal/ vink til kapteinen
12:30 Ankomst Dvergsøya Pause 30 min
13:00 Avgang Dvergsøya
13:25 Ankomst Bragdøya
13:30 Avgang Bragdøya
13:45 Ankomst kai 6 KRS Ankomst fra rundtur
14:00 Avgang kai 6 KRS Start rundtur (14-16:45)
14:15 Ankomst Bragdøya
14:20 Avgang Bragdøya
15:05 Randøya Stopper ved signal/vink til kapteinen
15:10 Stokken Stopper ved signal/vink til kapteinen
15:30 Ankomst Dvergsøya Pause 30 min
16:00 Avgang Dvergsøya
16:25 Ankomst Bragdøya
16:30 Avgang Bragdøya
16:45 Ankomst kai 6 KRS Ankomst fra rundtur
16:45 Avgang kai 6 KRS
17:00 Ankomst Bragdøya
17:05 Avgang Bragdøya
17:10 Ankomst Lumber
17:15 Avgang Lumber Kan bli kansellert om det ikke er passasjerer
17:20 Ankomst Bragdøya

Billetten gjelder hele dagen. Gå gjerne av båten på en av destinasjonene, og returner med en senere avgang.

MS Bragdøya har egen kaiplass på Lumber, rett ovenfor Skyland trampolinepark. Parkering på grusplassen til høyre for kaia.
I byen har vi avgang fra Kai 6 (ved Tollkaia), der Tollbodgata møter havet. Følg den blåmalte veien langs vannet fra enden av Rådhusgata.

NB! Passasjerer som skal til Bragdøya (og tilbringe dagen der) henstilles til å benytte avgangen fra Lumber kl. 10.
På Lumber er det gratis parkering.
Tur/ retur Bragdøya:
Voksen kr 100,-
Barn kr 50,-

Kontaktinfo:

Kapteinen på MS Bragdøya kan nåes på tlf. 974 79 440

MB Høllen

En unik mulighet for en dagstur med kulturelle innslag; bade- og turmuligheter, besøke Verftet, og Bredalsholmen.
Avgang fra Kai 6 i Kristiansand kl  12:00.
Voksen kr 390,-
Barn kr 100,-
Billetten gjelder hele dagen. Gå gjerne av båten på en av destinasjonene, og returner med en senere avgang. Dette kan avtales direkte med kapteinen.

MB Høllen kjører tirsdag, torsdag, lørdag og søndag i tidsrommet 25.juni til 7.august.
NB: Ingen dagsturer 21.-24.juli (båten kjører for Landsstevnet på Bragdøya).

10:30 Avgang Bragdøya  
10:40 Ankomst Lumber
11:00 Avgang Lumber
11:10 Ankomst Bragdøya
11:30 Avgang Bragdøya
11:45 Ankomst Kai 6 KRS
12:00 Avgang Kai 6 KRS Dagstur (12-18)

12:15 Ankomst Bragdøya
12:20 Avgang Bragdøya
12:30 Ankomst Bredalsholmen Dokk og Fartøyvernsenter
13:15 Avgang Bredalsholmen Dokk og Fartøyvernsenter
13:55 Ankomst Romsviga
14:10 Avgang Romsviga
15:10 Ankomst Ny-Hellesund
16:35 Avgang Ny-Hellesund
18:00 Ankomst Kai 6 KRS
18:00 Avgang Kai 6 KRS

NB: Det er mulig å returnere fra Bredalsholmen med buss, eller ta buss til Bredalsholmen og returnere med MB Høllen til byen. Rute nr. 51. Sjekk www.akt.no for rutetider.
Tur/ retur Bredalsholmen voksen kr 100, barn kr 50,- (ps ingen forhåndssalg til Bredalsholmen. Betaling ved oppmøte).

Kontaktinfo:

Kontoret på Bragøya tlf. 414 89 500.

X